Бабин Яр: без права на забуття

29.09.2016 09:21

Бабин Яр: без права на забуття


                                                    Людство, на хвилину зупинися.                 

                                                       У минуле спомин простели.

                                                  Над святою пам'яттю схилися

                                                  Тих, що безневинно полягли.

.    29 вересня цього року в Україні відзначають 75-ті роковини трагедії  Бабиного Яру. Ця місцевість у Києві є одним з символів  нації.

 В бібліотеці     представлена книжкова виставка : «Бабин Яр – подих вічного болю», а також   буде проведена година історії  « Бабин Яр: без права на забуття «

  29 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві в Бабиному Яру почались масові розстріли мирного населення міста - за два дні було вбито 33 771 тисячі євреїв (не рахуючи дітей до 3-х років, яких розстрілювали, але не рахували). Німецька армія окупувала Київ 19 вересня і з наступного дня спеціальні підрозділи СС почали підготовку виконання наказу Гітлера про знищення усіх євреїв і радянських офіційних осіб. Перший розстріл відбувся 27 вересня — були знищені 752 пацієнта психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, яка знаходилась поблизу Бабиного Яру. Цього ж дня німецьким комендантом міста було видано наказ усім євреям разом з речами з'явитись 29 вересня з документами і цінними речами в збірний пункт біля Бабиного Яру для евакуації. Зранку 29 вересня понад 30 тисяч євреїв прибули на північну околицю Києва невеликими групами. Їх розстрілювали по 30-40 чоловік і скидали в рів. Після того як він наповнювався 2-3 рядами тіл, мертвих присипали землею. За два дні у Бабиному Яру зондеркомандою 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля і за підтримки двох підрозділів полку поліції «Південь» було розстріляно 33 771 чоловік. Наступні розстріли євреїв відбулись 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941 року. За оцінками, за три роки у Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 чоловік. Коли почався відступ німецької армії з території СРСР, нацисти намагались сховати сліди злочинів - їм вдалось ексгумувати частину тіл і спалити їх, але залишились числені свідки і криміналістичні докази розстрілів.