Віртуальні виставки
Життя і діяльність Михайла Грушевського – яскравий приклад служіння своєму народу ( ДО 150-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ )


.jpg)

Obshchestvennyye%20i%20gumanitarnyye%20nauki/Istoriya/History/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8-115x170-rot0.png)


Передмова автора до першого видання
В сїй книжечцї зібрав я статї про українську мову і шкільну науку чи освіту, що друкував у газеті «Село» в роках 1909 і 1910, головно для читачів селян. Чей стане в потребі. Питання сї — про українську мову, школу й освіту, не порішені в Росії досї, і довго ще про них прийдеться змагати ся й спорити ся, тож і гадки та звістки, подані в сих статях, можуть придати ся і сьому ділу послужити. Правда, статї єї писані з ріжних нагод і часом до тої самої справи і по кілька раз вертають ся, та тямущому чоловіковії се не зашкодить. Такі нагоди повторяють ся і певно будуть повторяти ся, і сказане з їх приводу не раз ще матиме свою силу.
Передмова від видавництва «Відродженнє»
Перше виданнє сеї книжечки вийшло в 1912 р. накладом самого автора. Книжечка мала великий успіх з огляду на авторітетне й популярне імя автора, а також з огляду на саму справу, яку обговорює в нїм автор зі знаннєм річи і для кождого зрозуміло.
Серед усїх потреб нашого національного життя потреба рідної школи найголовнїйша, бо народ, який не має своєї школи, може бути лише пасербом чужих народів, а нїколи не виб'ється на самостійну дорогу істновання.
Боротьбі за рідну мову і рідну школу мусимо присвячувати найбільше уваги, тому й віщаємо сю книжечку, щоб вона стала в пригоді кождому, хто не свідомий великої ваги рідної мови й рідної школи для поступу й розвитку рідного народу.

Ця унікальна книга, створена патріархом української історії, видатним ученим і політичним діячем Михайлом Грушевським. Як жив український народ. Коротка історія України / М.С. Грушевський. – Вид. 2-е. – Київ: РОВО "Укрвузполіграф". РВЦ "Орбіта", 1991. – 112 c. |

Історія Русі-України — 10-томна монографія Михайла Грушевського. Головна праця його життя. Містить виклад історії України від прадавніх часів до другої половини 17 століття. Писалася з перервами протягом 1895—1933 років. Справила вплив на формування української історіографії новітнього часу.У другому томі аналізується міжнародне становище, політичний та економічний розвиток Київської Держави, окремих її земель - Київської, Турово-Пінської, Чернігівської, Переяславської, Волині, Побужжя, Галичини, Угорської Русі, а також Степу в XI - XIII ст. Для істориків, археологів, етнографів, філологів, усіх зацікавлених рідною минувшиною. | ||
|